گوش به زنگگوش به زنگ
۳۰۰ قلم دارو بدون نسخه ارائه می شود
استاد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ۳۰۰ قلم دارو در کشور نیاز به تجویز پزشک ندارد و بدون نسخه در داروخانه ها ارائه می شود.
۳۳هزار ایرانی زیر ۵۵ سال به دلیل فشار خون بالا می میرند
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سالانه ۳۳هزار ایرانی زیر ۵۵سال به دلیل سکته های قلبی و مغزی عمدتا ناشی از فشار خون بالا می میرند.
۷ درمان طبیعی برای خشکی پوست
خشکی پوست می تواند عارضه ای دردناک باشد. با افزایش سن به طور معمول پوست خشک تر می شود و احتمال ابتلا به خشکی پوست در افرادی که در محیط های خشک زندگی می کنند نیز بیشتر است.
۸۰۰ هزار بیمار مبتلا به صرع در کشور/ دارو حرف اول را می زند
مدیرعامل انجمن صرع ایران، از دارو به عنوان درمان اصلی بیماران مبتلا به صرع نام برد و گفت: با توجه به سیاست وزارت بهداشت، سعی شده مواد اولیه داروهای خارجی وارد شده و در داخل تولید شود.
آمار وزارت بهداشت از مراجعه بدون نسخه مردم به داروخانه ها
معاون کل وزارت بهداشت ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی، گفت: حدود ۳۰ درصد بار مراجعات به داروخانه ها بدون داشتن نسخه و بدون مراجعه مجدد به پزشک است تا از این طریق بتوانند هزینه های خود را کاهش داده و پول ویزیت را پرداخت نکنند. اینها نشانه های نگران کننده ای است.
افزایش شیوع کبد چرب در ایران با رشد نگران کننده بی تحرکی و چاقی
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، کبد چرب را شایع ترین نوع بیماری کبدی در ایران دانست و نسبت به افزایش شیوع این بیماری به دلیل رشد نگران کننده بی تحرکی و چاقی در کشور هشدار داد.
تدوین فهرست داروهای سنتی و گیاهی تا پایان تیرماه
مدیرکل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از تدوین فهرست داروهای سنتی و گیاهی تا پایان تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: با تدوین این فهرست، فراورده های طبیعی و سنتی مورد تایید سازمان در دسترس عموم قرار می گیرد.
ثبت فشار خون بیش از ۱۰ میلیون نفر در کشور
عضو کمیته اجرائی بسیج ملی کنترل فشارخون گفت: از ابتدای بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور تاکنون فشار خون ۱۰ میلیون و ۲۳۷ هزار و ۲۵۰ نفر ثبت شده است.
چند توصیه برای پیشگیری از نیش حشرات در فصل گرما
تابستان فصل داغ گردشگری و گذران وقت در فضاهای بیرون از خانه است و همچنان که مردم در این فصلِ سال از آفتاب گرم بهره می برند، ممکن است از نیش پشه ها، کنه ها و سیاه مگس ها در امان نباشند.
درد و بی حسی در پاها را جدی بگیرید
بیماری سرخرگ محیطی (PAD) که با عنوان بیماری عروق محیطی نیز شناخته می شود از مشکلات شایع در سیستم گردش خون است که در آن، گرفتگی عروق موجب کاهش جریان خون به اندام ها می شود.
دلایلی که سبب انحراف در انگشت شصت پا می شود
سلامت نیوز:فوق تخصص جراحی پا و مچ پا توضیحاتی در ارتباط با درمان انگشت شصت منحرف به داخل ارائه داد. به گزارش...
روش جدید درمان سرطان پانکراس
محققان دانشگاه ویرجینیای غربی با ترکیب داروهای ضدسرطان، داروی جدیدی موسوم به FOLFIRINOX تولید کردند که برای درمان نوعی سرطان پانکراس به کار می رود. در این بیماری، تومور بیش از حد به رگ ها نزدیک است و جراحی خطرات زیادی دارد.
سیر تا پیاز خونریزی بینی +راهکار درمان
جراح و متخصص گوش حلق و بینی گفت: اگر خونریزی بینی به طور مداوم در تابستان ادامه پیدا کند باید به پزشک مراجعه شود.
شیوع بالای فشار خون در کشور
سلامت نیوز: معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی کشور، با تاکید بر اهمیت کنترل فشار خون در کشور، گفت: به نظر...
علت کرخت و بی حس شدن دستها در خواب
بی حسی و کرخت شدن دست ها گرچه نادر است ولی ممکن است با این مشکل روبرو شوید.
عکس/ تغییر شکل جمجمه به دلیل کار زیاد با موبایل
متخصصان آسیب های اسکلتی عضلانی در استرالیا هشدار داده اند: به دلیل آن که اکثریت افراد زمان زیادی را برای استفاده از گوشی های هوشمند و تبلت های خود به پایین نگاه می کنند، لبه هایی استخوانی در حال رشد در پشت و انتهای اسکلت جمجمه آن ها است.
مکمل های رژیمی برای سلامت افراد مضر هستند
محققان هشدار می دهند مصرف مکمل های رژیمی برای کاهش وزن می تواند عواقب شدیدی برای سلامت افراد جوان داشته باشد.
هفت اشتباه رایج در امدادرسانی؛ مصدوم را به کشتن ندهید!
همه چیز به سرعت و البته توانایی شما در بهبود حالش بستگی دارد. اگر دوره های کمک های اولیه را گذرانده باشید، می توانید تا رساندن مصدوم به درمانگاه، احتمال خطر را پایین بیاورید. اما اگر اطلاعاتتان در مورد کمک های اولیه، چیزی جز شنیده های قدیمی و مبهم باشد هم بعید است که دست روی دست بگذارید و کاری برای فرد مقابلتان نکنید.
واریس پا سراغ چه کسانی می رود؟
یک جراح گفت: واریس خود علتی مهم برای بیماران قلبی عروقی است که موجب لخته شدن خون در اندام های تحتانی می شود.
کدام دستگاه ها مقصر اصلی توزیع دارو و تجهیزات پزشکی فاقد کیفیت هستند؟
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان اینکه با تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی بی کیفیت به شدیدترین وجه برخورد می شود، یادآورشد: توجه بیمه ها و سازمان های حرفه ای ناظر بر تولید در این بخش به ارتقای سطح کیفیت تولیدات منتهی خواهد شد.