گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سیاسی

اولویت دستگاه قضا مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد


یوسفیان ملا با بیان اینکه اولویت قوه قضاییه باید مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد، گفت: مبارزه دستگاه قضا با مفاسد اقتصادی باعث ایجاد اعتماد مردم به این دستگاه می‌شود.

«عزت الله یوسفیان ملا» در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: بخش های از رسیدگی به پرونده های مفاسد اقتصادی که مهم است اعلام می شود. مجمتع مبازه با مفاسد اقتصادی به صورت مستمر در حال رسدیگی به پرونده مفاسد اقتصادی است که بسیاری از آنها رسانه ای نمی شود و که این شامل رای های ریز و درشت است ولی بعضی از مفاسد که رنگ و بوی سیاسی دارد پررنگ تر و رسانه ای می شود.

این عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار داشت: اعتماد عمومی مردم ازاین اتفاقات است. مردم نسبت به همه دستگاهها باید اعتماد داشته باشند چراکه با اعتماد مردم است که دستگاه ها معتبر می شوند. وقتی پزشک داروی بدهد که بیمار احساس سلامت کند قطعا اعتماد ایجاد می شود در مورد دستگاه قضا نیز همین است. دستگاه قضایی، دولت و دستگاههای نظارتی وقتی ایجاد اعتماد کنند قطعا از این ایجاد اعتماد آبرو و اعتبار پیدا می کنند.

وی بیان کرد: مبارز با مفاسد اقتصادی بخشی از اولویت دستگاه قضایی است ولی به هر حال مردم حقوق دیگری نیز دارند که باید به آنها رسیدگی شود. اطاله دادرسی ها در بعضی مواقع مردم را اذیت می کند سالهای سال است که فرد درگیر یک پرونده است و عمری دیگر از وی باقی نمانده است بر فرض مثال فرد پیگیر ارث پدرش بوده است و خودش الان دیگر پبرمرد شده است ولی هنوز مشکلش هنوز حل نشده است.

یوسفیان ملا تاکید کرد: دستگاه قضا باید تمامی مسائل را مورد پیگیری قرار دهد و در راس همه امور مبارزه با مفاسد اقتصادی را در اولویت قرار دهد.

وی با اشاره به نقش مجلس در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی خاطر نشان کرد: تمامی قوانین و مقرراتی که در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی در حال اجراست در مجلس مصوب شد. مجلس نظارت بر محاکم قضایی را نمی تواند داشته باشد چرا که مجلس حق مداخله در دستگاه قضایی را ندارد و قاضی دررای دادن مستقل است منتها مجلس در بحث نظارت بر بخش های اداری مثل ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و سایر بخش ها می تواند وارد عمل شود./

پایان پیام/ 33

#دستگاه قضا #مفاسد اقتصادی #مجلس
منبع: خبروان