گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری بین الملل

اردوغان بزودی جزئیات قتل خاشقجی را اعلام می‌کند

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار بین الملل

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به تازگی اعلام کرده است که سه‌شنبه نتایج تحقیقات مرتبط با روزنامه نگار مقتول سعودی را اعلام می کنم.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به تازگی اعلام کرده است که سه‌شنبه نتایج تحقیقات مرتبط با روزنامه نگار مقتول سعودی را اعلام می کنم.

به گزارش الوقت به نقل از خبرگزاری آناتولی، اردوغان تاکید کرد که روز سه‌شنبه آینده «اظهارات ضروری» و «همه جزئیات» مربوط به پرونده جمال خاشقچی را عنوان خواهد کرد.

رئیس‌جمهور ترکیه افزود: پس فردا خواهم گفت که چرا 15 نفر از عربستان وارد استانبول و 18 نفر در ریاض بازداشت شدند.

وی با بیان اینکه آنکار در خصوص پرونده خاشقچی جدی است، گفت« جزئیات آن را با دقت اعلام خواهیم کرد.

در اخبار دیگری مرتبط با رسوایی قتل خاشقجی،  سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان نیز روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد عربستانی را به شدت محکوم و تأکید کرده‌اند که هیچ بهانه‌ای نمی‌تواند کشتن این روزنامه‌نگار را توجیه کند.

جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی، کمتر از سه هفته پیش پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد و عربستان سعودی دیروز پس از دو روزها فشار سنگین رسانه‌ای بالاخره کشته شدن خاشقچی در کنسولگری این کشور در استانبول را پذیرفت، اما ادعا کرد که او در جریان درگیری با مقامات و بدون اطلاع «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی، کشته شده است.

 

 addup.center