آخرین اخبار

توقیف لنج حامل سوخت قاچاق در بندر جاسک

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از توقیف یک فروند موتور لنج حامل 76 هزار لیتر سوخت قاچاق در آب های بندرجاسک خبر داد.

 سردار "حسین دهکی" با اعلام این خبر، اظهار داشت: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری، امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) و با توجه به پیامدهای مخرب و تاثیرگذار پدیده قاچاق بر اقتصاد کشور، برخورد قاطع با باندها و شبکه های سازمان یافته قاچاق کالا و ارز به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی، یک فروند موتورلنج با ظرفیت بارگیری نیم میلیون لیتر سوخت به صورت غیرقانونی وارد مرزهای آبی کشور در استان هرمزگان شده و پس از بارگیری مقادیر زیادی گازوئیل حین خروج از مرزهای آبی کشور توسط مرزبانان همیشه بیدار و آماده پایگاه دریابانی جاسک طی عملیاتی ضربتی توقیف شد.

بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، فرمانده مرزبانی استان هرمزگان با اشاره به انهدام باند قاچاقچیان سوخت تصریح کرد: مرزبانان جاسک پس از بررسی لنج توقیفی، تعداد یک هزار بشکه 200 لیتری و 200 مخزن هزار لیتری آغشته به سوخت و تعداد 10 دستگاه پمپ روبین مخصوص تخلیه و بارگیری سوخت قاچاق و تعداد 300 بشکه 200 لیتری حاوی گازوئیل قاچاق کشف شد.

سردار دهکی خاطرنشان کرد: شناور توقیفی علاوه بر قاچاق سوخت و تجاوز مرزی به آب‌های داخلی ایران فاقد هر گونه مدارک هویتی بوده است.

وی ضمن اشاره به کشف 76 هزار لیترگازوئیل قاچاق در این عملیات افزود:10 نفر خدمه شناور دستگیر و جهت اقدامات قضائی به مراجع ذی صلاح معرفی شدند.

فرمانده مرزبانی هرمزگان در پایان با تاکید بر آمادگی نیروهای مرزبانی استان در حراست و صیانت از مرزهای آبی خاطرنشان کرد: آب های خلیج فارس و حوزه استحفاظی هرمزگان برای افراد سودجو جای امنی نخواهد بود و به شدت با متخلفان و قاچاقچیان برخورد خواهد شد.

ایلنا

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 60734

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =